Документи
Харчування

Ми організуємо 5-разове харчування учасників: три прийоми гарячих страв (одна страва на один прийом їжі) і два перекуси. Меню включає прості страви, що можна готувати в похідних умовах, а також овочі, фрукти, напої та солодощі.
Під час зборів заборонено вживати солодкі газовані напої, сухарики, чіпси та іншу їжу з ароматизаторами, барвниками та консервантами
Намагаємось враховувати особливі потреби щодо харчування (про них треба повідомити в анкеті учасника). Але ми можемо забезпечити не всі особливі потреби харчування, тому варто узгоджувати ці потреби з менеджером під час бронювання участі.

Медичне обслуговування та гігієна

Загалом, ми послуговуємося принципом, що медичні проблеми краще вирішувати превентивно. Тому є добре прописана техніка безпеки, що включає різні спортивні активності. Також є інструктор, що відповідальний за гігієну. Перед кожним прийомом їжі всі учасники ретельно миють руки, після чого «поліція чистих рук» додатково дезінфікує руки за допомогою спеціальних медичних засобів. Посуд щодня проходить термічну обробку.
На зборах завжди є два медики і велика аптечка. Крім того, інструктори проходять до початку зборів тренінги з першої медичної допомоги в різних ситуаціях. І при необхідності зможуть надати домедичну допомогу. За потреби ми можемо оперативно доставити дитину до районної лікарні в 7 кілометрах від місця проведення зборів. За потреби організатори готові покрити медичні витрати на учасника в розмірі до 10 000 грн.

Як ми підтримуємо дисципліну?

В Експедиції немає місця образам та приниженням, хамству та нецензурщині. Дисципліна підтримується, в першу чергу, власним прикладом інструкторів, але якщо цього недостатньо, на допомогу приходять фізичні покарання - для дівчат присідання, для хлопців відтискання. Кількість повторів залежить від важкості провини. Експедиційні стоянки зазвичай розташовані у мальовничих місцях, які однак, можуть бути небезпечні для самостійного дослідження. Саме тому у нас є цілий перелік правил техніки безпеки, з яким учасники знайомляться на початку кожної зміни, а за дотриманням уважно слідкують усі інструктори та куратори. Також ми відкриті для батьків учасників, і не будемо соромитись запитати поради в певних ситуаціях.

Як ми забезпечуємо безпеку?

Ми організовуємо наші походи та спортивні збори з 2005 року, тому правила безпеки відпрацьовані до дрібниць.
Основою безпекової політики "Експедиції" є залучення великої кількості інструкторів. Зазвичай на одного інструктора під час зборів припадає не більше трьох учасників. Тому біля дітей завжди є хтось з дорослих. Кожен інструктор добре знає справу за яку він відповідальний, оскільки більшість інструкторів їздять з нами з року в рік.
Другим принципом, що забезпечує безпеку є насичена і цікава програма. Діти постійно чимось зайняті, тому у них немає необхідності самостійно шукати небезпечних пригод.
Третім принципом безпеки є відсутність заборон в стилі "Не можна, тому що не можна". Можна все. Але під наглядом досвідченого інструктора та з відповідним захисним спорядженням. Залізти на гору - можна. Стрибнути з неї в воду - можна, переплисти на інший берег річки – можна. Можна все, на що вистачить сил і сміливості. Але разом з інструкторами. В результаті цієї політики у дітей немає небезпечних спокус, які вони намагаються випробувати таємно від інструкторів.
Четвертим фактором безпеки є дружні відносини. Більшість наших інструкторів самі молоді, а ті що не молоді по рокам - молоді душею. Тому нам цікаво проводити час з дітьми, а їм цікаво з нами. Ми в курсі всієї внутрішньої кухні дитячого колективу, знаємо про проблеми вже в той момент, коли вони тільки починають з'являтися і їх можна легко вирішити. Крім того, у кожної команди є куратор - дитина, яка їздить на збори вже багато років. Куратори є додатковим зв'язком між учасниками та інструкторами. І якщо раптом щось випало з поля зору інструкторів, то про це точно знає куратор, який знаходиться з командою постійно.

Чим ми займаємо дітей протягом дня?

В кожній Експедиції є кілька основних спортивних напрямків, якими учасники займаються протягом майже усієї зміни - рафтинг, скелелазання, триклимбинг, верхова їзда та інші, в залежності від локації. Окрім основних занять в кожній зміні є мотузковий курс - унікальний набір командоутворюючих та інтеграційних завдань; навчання основам виживання в дикій природі, надання медичної допомоги, спортивне орієнтування, квести, спортивні командні змагання, стрільба з лука та рушниці, настільний теніс, психологічні тренінги. А щовечора на учасників чекає насичена програма, яка включає в себе творчі та інтелектуальні змагання, пісні під гітару та багато іншого. Також в наявності є настільні ігри, набори для "Мафії" та велика кількість веселих рухливих ігор, з якими ми обов'язково познайомимо кожного учасника.

Відпочиваємо від такої насиченої програми ми переважно плаваючи та пірнаючи у найближчих водоймах. В перший же день усі учасники здають тест по плаванню, щоб інструктори знали, кого варто підучити і за ким потрібен особливий нагляд на воді.

А для тих, хто впевнено плаває, є набори для дайвінгу та інструктори, які із задоволенням познайомлять учасників з красою підводного світу Південного Бугу, Дунаю, Дніпра та Чорного моря. Будь-яке купання відбувається виключно під наглядом практично усіх інструкторів, які в прямому сенсі, не спускають очей з кожної дитини.

А якщо стан здоров'я не дозволяє купатися, у нас є багато гамаків в одному з тихих та затишних куточків табору. Тут завжди можна поспати, почитати або просто помріяти

Які є можливості для розвитку дитини?

У нас є багато можливостей для розвитку, наприклад:

- вміння працювати в команді і з командою;
- розвиток лідерських якостей та впевненості в собі;
- розвиток відповідальності та самостійності;
- повага до природи та оточуючого середовища;
- навички фізичної роботи (дрова самі себе не принесуть і картопля в борщ не начиститься)
- спортивні навички та знайомство з новими видами спорту;

Ну і найголовніше - усвідомлення того, що можна жити весело і цікаво і без інтернету та модних гаджетів.

Також, якщо ми помічаємо певні схильності чи таланти (фото\відео, творчі або спортивні здібності, психологія тощо) ми намагаємось допомогти максимально їх розкрити за підтримки "профільного" інструктора. Яскраві лідери та організатори з числа учасників, за одну або за кілька змін отримують пропозицію стати кураторами команд. Це не лише стимул для розвитку, збільшення впевненості в собі та розвиток лідерських якостей. Для таких ініціативних учасників передбачений значно менший організаційний внесок, оскільки ми самі покриваємо основну частину їхніх витрат на відпочинок.

Нам приємно підтримувати в нашій молоді ініціативність, організаційні та інші здібності. Ну і з часом, якщо вони вирішать долучитись до нашої команди інструкторів, ми завжди будемо їм раді. Тоді вони зможуть поєднувати активний відпочинок з повноцінним літнім заробітком.

Розміщення дітей

Учасники розміщуються по троє в наметах фірми «Terra Incognita» (моделі Альфа-3, Плато-3, Омега-3). За бажанням учасники можуть жити по двоє (доплативши по 250 грн. за зміну) або самостійно (доплативши 500 грн.). Намети двошарові, захищені від дощу та холоду. Дно утеплене матеріалами зі спінених полімерів. Учасники самі вибирають з ким вони хочуть жити в наметі, тому зазвичай живуть дружно і весело.

Знижки та акції

• Акція: "Приведи друга" - учасник, який запросив в Експедицію знайомого, отримує знижку в 10% (акція також стосується кількох дітей з однієї сім'ї).
• Акція для учасників АТО: ваші діти можуть відвідати табір зі знижкою в 25%.
• Акція: "Експедиційні бали" - під час усіх заходів "Експедиції" учасники беруть участь у десятках різних конкурсів і змагань, заробляючи при цьому "експедиційні бали" - внутрішню валюту, якою можна оплачувати наметові табори Експедиції по курсу 1 бал = 1 гривня. Тому наші табори для активних учасників завжди дешевші. Учасник, який набрав найбільшу кількість балів за сезон отримує безкоштовно путівку на наступний рік в будь-який наш наметовий табір: Карпати, Південний Буг, Лебедівку, Татару або Хортицю

Зв'язок

У Експедиції є сонячна панель та генератор, тому можна дати дитині з собою телефон і зарядний пристрій. Також можна зв'язатися через інструкторів, які постійно на зв'язку. Крім того, можна відстежувати як проходить табір по постам, фотографіям і відео на наших сторінках в соцмережах та вайбері

Необхідні документи

● Заява від батьків з анкетними даними про особливості, вмілості і таланти дитини (шаблон надсилається нашим менеджером).
● Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку (форма № 079/о, що затверджена наказом МОЗ № 435 від 29.05.2013). Цю форму заповнюють медичні працівники шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарі-педіатри дитячих поліклінік, лікарі загальної практики-сімейні лікарі. Дані форми № 079/о забезпечують медичний персонал табору інформацією про стан здоров’я дитини, що необхідно для правильної організації фізичного виховання і оздоровчих заходів у період відпочинку дитини.
● Документи, що посвідчують особу (для тих, хто їде потягом)

Трансфер

Організована доставка дітей в табір здійснюється з Одеси та Києва, по можливості поїздом, безпосередньо до таборів добираємось автобусами. Якщо з певного міста набирається група від 10 дітей, то також намагаємось надати супроводжуючого та організувати квитки. Також є можливість привезти дитину в табір самостійно автомобілем або поїздом.
Вартість квитків оплачується додатково. Орієнтовно це 600 - 1000 грн в дві сторони.
Якщо з Вашого міста не організовується трансфер, то наші менеджери можуть допомогти Вам підібрати квитки на потяг чи автобус. Якщо Вам не зручно супроводжувати учасника, то ми можемо за додаткову оплату організувати його зустріч\посадку на потяг і розважальну програму до моменту початку табору (це треба буде окремо проговорювати з Вашим менеджером)

Що брати з собою

Нічого особливого, крім особистих речей згідно з переліком, дитині мати не треба. Усе туристичне спорядження ми надаємо. Винятком є спальник, оскільки це річ індивідуальна. Треба брати свій, або можна взяти в оренду в Експедиції за 250 грн. (сюди входять також послуги хімчистки).
Збираючи речі, пам'ятайте, що дитина їде на природу. Їй повинно бути зручно і комфортно, а не страшно зробити крок, щоб не зіпсувати одяг. Взуття нехай краще буде старе і розношене, ніж свіжопридбане, що наробить мозолів в перший же день і
зіпсує дитині весь відпочинок
СПИСОК НЕОБХІДНИХ РЕЧЕЙ ДЛЯ ПЕРЕБУВАННЯ В ТАБОРІ
1. спальник;
2. рюкзак або сумку для речей;
3. дві пари зручного, міцного та РОЗНОШЕНОГО взуття. Одна з пар має бути кросівками\кедами, другою можуть бути крокси\сандалі;
4. легка куртка (штормовка);
5. дві пари штанів (не джинси); Непоганим варіантом для пунктів 4 та 5 є камуфляжний костюм;
6. фліска або легкий вовняний светр;
7. дві легкі кофти або сорочки з довгими рукавами (від сонця та комарів);
8. шорти;
9. 2 - 3 футболки;
10. шкарпетки;
11. білизна;
12. купальник;
13. головний убор (кепка\ панамка\ бандана);
14. окуляри від сонця (в кого чутливі очі);
15. ліки від ваших специфічних хвороб (основні ліки у лікаря є);
16. гігієнічні засоби і рушник;
17. їжу і воду в дорогу

Зберігання цінних речей

У нас є сейф для зберігання документів.
Але найкращій спосіб для зберігання цінних речей - це, по можливості, лишити їх вдома. Кожної зміни є випадки, коли діти, і інструктори також, гублять ювелірні вироби під час купання, дорога техніка вислизає з рук і падає у воду або зі скелі, лишається на сонці або на неї сідають, коли вона в кишенях і т.д. Тому дуже просимо, не давайте надто цінних речей в табір - бо коли вони ламаються або втрачаються, то це дуже псує дитині настрій та відпочинок

Територія та інфраструктура

Табір займає територію близько двох гектарів і поділяється на окремі зони:

коло для збірок і вечірньої ватри;
зона кухні;
зона розміщення наметів;
зона для мотузкового курсу,
зона скайпарку,
зона гамаків,
зона для ігор з м'ячем,
зона для стрільби з луків та пневматики,
зона для настільного тенісу;
зона для інтелектуальних ігор;
зона для арчер-тагу;
пляжна зона з волейбольним полем,
рятувальна станція з моторним човном, байдарками і обладнанням для сап- і віндсерфінгу(Лебедівка).
санітарна зона – туалети і кабінки для душу.
Зони для відпочинку, захищені тентами від сонця і дощу.