Документи
Харчування

Ми організуємо 5-разове харчування учасників: три прийоми гарячих страв (одна страва на один прийом їжі) і два перекуси. Меню включає прості страви, що можна готувати в похідних умовах, а також овочі, фрукти, напої та солодощі.
Під час зборів заборонено вживати солодкі газовані напої, сухарики, чіпси та іншу їжу з ароматизаторами, барвниками та консервантами
Намагаємось враховувати особливі потреби щодо харчування (про них треба повідомити в анкеті учасника). Але ми можемо забезпечити не всі особливі потреби харчування, тому варто узгоджувати ці потреби з менеджером під час бронювання участі.

Медичне обслуговування та гігієна

Загалом, ми послуговуємося принципом, що медичні проблеми краще вирішувати превентивно. Тому є добре прописана техніка безпеки, що включає різні спортивні активності. Також є інструктор, що відповідальний за гігієну. Перед кожним прийомом їжі всі учасники ретельно миють руки, після чого «поліція чистих рук» додатково дезінфікує руки за допомогою спеціальних медичних засобів. Посуд щодня проходить термічну обробку.
На зборах завжди є два медики і велика аптечка. Крім того, інструктори проходять до початку зборів тренінги з першої медичної допомоги в різних ситуаціях. І при необхідності зможуть надати домедичну допомогу. За потреби ми можемо оперативно доставити дитину до районної лікарні. За потреби організатори готові покрити медичні витрати на учасника в розмірі до 10 000 грн.

Як ми підтримуємо дисципліну?

В Експедиції немає місця образам та приниженням, хамству та нецензурщині. Дисципліна підтримується, в першу чергу, власним прикладом інструкторів, але якщо цього недостатньо, на допомогу приходять фізичні покарання - для дівчат присідання, для хлопців відтискання. Кількість повторів залежить від важкості провини. Експедиційні стоянки зазвичай розташовані у мальовничих місцях, які однак, можуть бути небезпечні для самостійного дослідження. Саме тому у нас є цілий перелік правил техніки безпеки, з яким учасники знайомляться на початку кожної зміни, а за дотриманням уважно слідкують усі інструктори та куратори. Також ми відкриті для батьків учасників, і не будемо соромитись запитати поради в певних ситуаціях.

Як ми забезпечуємо безпеку?

Ми організовуємо наші походи та спортивні збори з 2005 року, тому правила безпеки відпрацьовані до дрібниць.
Основою безпекової політики "Експедиції" є залучення великої кількості інструкторів. Зазвичай на одного інструктора під час зборів припадає не більше трьох учасників. Тому біля дітей завжди є хтось з дорослих. Кожен інструктор добре знає справу за яку він відповідальний, оскільки більшість інструкторів їздять з нами з року в рік.
Другим принципом, що забезпечує безпеку є насичена і цікава програма. Діти постійно чимось зайняті, тому у них немає необхідності самостійно шукати небезпечних пригод.
Третім принципом безпеки є відсутність заборон в стилі "Не можна, тому що не можна". Можна все. Але під наглядом досвідченого інструктора та з відповідним захисним спорядженням. Залізти на гору - можна. Стрибнути з неї в воду - можна, переплисти на інший берег річки – можна. Можна все, на що вистачить сил і сміливості. Але разом з інструкторами. В результаті цієї політики у дітей немає небезпечних спокус, які вони намагаються випробувати таємно від інструкторів.
Четвертим фактором безпеки є дружні відносини. Більшість наших інструкторів самі молоді, а ті що не молоді по рокам - молоді душею. Тому нам цікаво проводити час з дітьми, а їм цікаво з нами. Ми в курсі всієї внутрішньої кухні дитячого колективу, знаємо про проблеми вже в той момент, коли вони тільки починають з'являтися і їх можна легко вирішити. Крім того, у кожної команди є куратор - дитина, яка їздить на збори вже багато років. Куратори є додатковим зв'язком між учасниками та інструкторами. І якщо раптом щось випало з поля зору інструкторів, то про це точно знає куратор, який знаходиться з командою постійно.
Ну і останнім, але не менш важливим, є технічний фактор. Усі активності проводяться згідно чітко прописаних інструкцій, що покликані уберегти учасників від самих різних небезпек. Також ми ретельно стежимо за наявністю та використанням усього необхідного спорядження. Усі інструктори, не залежно від того, вони проводять дану активність чи прийшли активно відпочити у вільний від роботи час, також використовують усе необхідне захисне обладнання. Навіть якщо вони майстри спорту з плавання - вихід на воду на плавзасобах, навіть якщо вони не планують відпливати від берега - вони зобов'язані одягати рятувальні жилети та інше спорядження. Адже діти не завжди слухають ваші слова, але точно повторюють ваші дії. Ми власним прикладом демонструємо важливість використання необхідного спорядження та дотримання правил безпеки.

Чим ми займаємо дітей протягом дня?

В кожній Експедиції є кілька основних спортивних напрямків, якими учасники займаються протягом майже усієї зміни - рафтинг, скелелазання, триклимбинг, верхова їзда та інші, в залежності від локації. Окрім основних занять в кожній зміні є мотузковий курс - унікальний набір командоутворюючих та інтеграційних завдань; навчання основам виживання в дикій природі, надання медичної допомоги, спортивне орієнтування, квести, спортивні командні змагання, стрільба з лука та рушниці, настільний теніс, психологічні тренінги. А щовечора на учасників чекає насичена програма, яка включає в себе творчі та інтелектуальні змагання, пісні під гітару та багато іншого. Також в наявності є настільні ігри, набори для "Мафії" та велика кількість веселих рухливих ігор, з якими ми обов'язково познайомимо кожного учасника.

Відпочиваємо від такої насиченої програми ми переважно плаваючи та пірнаючи у найближчих водоймах. В перший же день усі учасники здають тест по плаванню, щоб інструктори знали, кого варто підучити і за ким потрібен особливий нагляд на воді.

А для тих, хто впевнено плаває, є набори для дайвінгу та інструктори, які із задоволенням познайомлять учасників з красою підводного світу Південного Бугу, Дунаю, Дніпра та Чорного моря. Будь-яке купання відбувається виключно під наглядом практично усіх інструкторів, які в прямому сенсі, не спускають очей з кожної дитини.

А якщо стан здоров'я не дозволяє купатися, у нас є багато гамаків в одному з тихих та затишних куточків табору. Тут завжди можна поспати, почитати або просто помріяти

Які є можливості для розвитку дитини?

У нас є багато можливостей для розвитку, наприклад:

- вміння працювати в команді і з командою;
- розвиток лідерських якостей та впевненості в собі;
- розвиток відповідальності та самостійності;
- повага до природи та оточуючого середовища;
- навички фізичної роботи (дрова самі себе не принесуть і картопля в борщ не начиститься)
- спортивні навички та знайомство з новими видами спорту;

Ну і найголовніше - усвідомлення того, що можна жити весело і цікаво і без інтернету та модних гаджетів.

Також, якщо ми помічаємо певні схильності чи таланти (фото\відео, творчі або спортивні здібності, психологія тощо) ми намагаємось допомогти максимально їх розкрити за підтримки "профільного" інструктора. Яскраві лідери та організатори з числа учасників, за одну або за кілька змін отримують пропозицію стати кураторами команд. Це не лише стимул для розвитку, збільшення впевненості в собі та розвиток лідерських якостей. Для таких ініціативних учасників передбачений значно менший організаційний внесок, оскільки ми самі покриваємо основну частину їхніх витрат на відпочинок.

Нам приємно підтримувати в нашій молоді ініціативність, організаційні та інші здібності. Ну і з часом, якщо вони вирішать долучитись до нашої команди інструкторів, ми завжди будемо їм раді. Тоді вони зможуть поєднувати активний відпочинок з повноцінним літнім заробітком.

Розміщення дітей

Учасники розміщуються по троє в наметах фірми «Terra Incognita» (моделі Альфа-3, Плато-3, Омега-3). За бажанням учасники можуть жити по двоє (доплативши по 250 грн. за зміну) або самостійно (доплативши 500 грн.). Намети двошарові, захищені від дощу та холоду. Дно утеплене матеріалами зі спінених полімерів. Учасники самі вибирають з ким вони хочуть жити в наметі, тому зазвичай живуть дружно і весело

Знижки та акції

• Акція: "Запроси друга" - учасник, який запросив в Експедицію знайомого, отримує знижку в 10% (акція також стосується кількох дітей з однієї сім'ї).
• Знижка для УБД: ваші діти можуть відвідати табір зі знижкою в 25%.
• Знижка для внутрішньо переміщених осіб (біженців) - 25% знижка
• Акція: "Експедиційні бали" - під час усіх заходів "Експедиції" учасники беруть участь у десятках різних конкурсів і змагань, заробляючи при цьому "експедиційні бали" - внутрішню валюту, якою можна оплачувати наметові табори Експедиції по курсу 1 бал = 1 гривня. Тому наші табори для активних учасників завжди дешевші. Учасник, який набрав найбільшу кількість балів за сезон отримує безкоштовно путівку на наступний рік в будь-який наш наметовий табір: Карпати, Південний Буг або Лебедівку

Зв'язок

У Експедиції є сонячна панель та генератор, тому можна дати дитині з собою телефон і зарядний пристрій. Також можна зв'язатися через інструкторів, які постійно на зв'язку. Крім того, можна відстежувати як проходить табір по постам, фотографіям і відео на наших сторінках в соцмережах та вайбері

Необхідні документи

● Заява від батьків з анкетними даними про особливості, вмілості і таланти дитини (шаблон надсилається нашим менеджером).
● Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку (форма № 079/о, що затверджена наказом МОЗ № 435 від 29.05.2013). Цю форму заповнюють медичні працівники шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарі-педіатри дитячих поліклінік, лікарі загальної практики-сімейні лікарі. Дані форми № 079/о забезпечують медичний персонал табору інформацією про стан здоров’я дитини, що необхідно для правильної організації фізичного виховання і оздоровчих заходів у період відпочинку дитини.
● Документи, що посвідчують особу (для тих, хто їде потягом)

Трансфер

Організована доставка дітей в табір здійснюється з Одеси та Києва, по можливості поїздом, безпосередньо до таборів добираємось автобусами. Якщо з певного міста набирається група від 10 дітей, то також намагаємось надати супроводжуючого та організувати квитки. Також є можливість привезти дитину в табір самостійно автомобілем або поїздом.
Вартість квитків оплачується додатково. Орієнтовно це 1000-1500 грн в дві сторони.
Якщо з Вашого міста не організовується трансфер, то наші менеджери можуть допомогти Вам підібрати квитки на потяг чи автобус. Якщо Вам не зручно супроводжувати учасника, то ми можемо за додаткову оплату організувати його зустріч\посадку на потяг і розважальну програму до моменту початку табору (це треба буде окремо проговорювати з Вашим менеджером)

Що брати з собою

Нічого особливого, крім особистих речей згідно з переліком, дитині мати не треба. Усе туристичне спорядження ми надаємо. Винятком є спальник, оскільки це річ індивідуальна. Треба брати свій, або можна взяти в оренду в Експедиції за 250 грн. (сюди входять також послуги хімчистки).
Збираючи речі, пам'ятайте, що дитина їде на природу. Їй повинно бути зручно і комфортно, а не страшно зробити крок, щоб не зіпсувати одяг. Взуття нехай краще буде старе і розношене, ніж свіжопридбане, що наробить мозолів в перший же день і
зіпсує дитині весь відпочинок
СПИСОК НЕОБХІДНИХ РЕЧЕЙ ДЛЯ ПЕРЕБУВАННЯ В ТАБОРІ
1. спальник;
2. рюкзак або сумку для речей;
3. дві пари зручного, міцного та РОЗНОШЕНОГО взуття. Одна з пар має бути кросівками\кедами, другою можуть бути крокси\сандалі;
4. легка куртка (штормовка);
5. дві пари штанів (не джинси); Непоганим варіантом для пунктів 4 та 5 є камуфляжний костюм;
6. фліска або легкий вовняний светр;
7. дві легкі кофти або сорочки з довгими рукавами (від сонця та комарів);
8. шорти;
9. 2 - 3 футболки;
10. шкарпетки;
11. білизна;
12. купальник;
13. головний убор (кепка\ панамка\ бандана);
14. окуляри від сонця (в кого чутливі очі);
15. ліки від ваших специфічних хвороб (основні ліки у лікаря є);
16. гігієнічні засоби і рушник;
17. їжу і воду в дорогу

Зберігання цінних речей

У нас є сейф для зберігання документів.
Але найкращій спосіб для зберігання цінних речей - це, по можливості, лишити їх вдома. Кожної зміни є випадки, коли діти, і інструктори також, гублять ювелірні вироби під час купання, дорога техніка вислизає з рук і падає у воду або зі скелі, лишається на сонці або на неї сідають, коли вона в кишенях і т.д. Тому дуже просимо, не давайте надто цінних речей в табір - бо коли вони ламаються або втрачаються, то це дуже псує дитині настрій та відпочинок

Територія та інфраструктура

Табір займає територію близько двох гектарів і поділяється на окремі зони:

коло для збірок і вечірньої ватри;
зона кухні;
зона розміщення наметів;
зона для мотузкового курсу,
зона скайпарку,
зона гамаків,
зона для ігор з м'ячем,
зона для стрільби з луків та пневматики,
зона для настільного тенісу;
зона для інтелектуальних ігор;
зона для арчер-тагу;
пляжна зона з волейбольним полем,
рятувальна станція з моторним човном, байдарками і обладнанням для сап- і віндсерфінгу(Лебедівка).
санітарна зона – туалети і кабінки для душу.
Зони для відпочинку, захищені тентами від сонця і дощу.

Орієнтовний розпорядок дня

● 6.00 - підйом
● 6.00 - 6.15 - гігієнічні процедури
● 6.15 - 6.30 - Зарядка
● 6.30 - 7.00 - Збір в колі - підйом прапора, нагородження, оголошення.
● 7.00 - 8.00 - Вільний час. Організація побуту. Прибирання в наметах.
● 8.00 - 8.30 - Сніданок.
● 8.30 - 11.00 - Модуль 1 (з перекусом в 10.00): спортивні активності, або чемпіонат по Арчер-тагуа, або теренова гра, або факультативні активності.
● 11.00 - 12.00 - Купання.
● 12.00 - 12.30 - Обід
● 12.30 - 13.30 - Сієста, післяобідній відпочинок
● 13.30 - 16.00 - Модуль 2: спортивні активності, або чемпіонат по Арчер-тагуа, або теренова гра, або факультативні активності
● 16.00 - 16.30 - Перекус і робота в командах
● 16.30 - 19.00 - Модуль 3: спортивні активності, або чемпіонат по Арчер-тагуа, або теренова гра, або факультативні активності
● 19.00 - 19.30 - Вільний час
● 19.30 - 20.00 - Вечеря
● 20.00 - 22.00 - Вечірня програма
● 22.00 Відбій або нічна гра.
Це орієнтовний графік. У нього можуть вноситися зміни в залежності від обставин

Ціни та акції. Як відбувається оплата

Повна ціна на першу зміну - 12000* грн.

Ціна на 2 зміну до 20 липня - 11000* грн.

❗*для дітей до 11 років +1000 гривень, оскільки для них потрібно залучати додаткових інструкторів.

Акції:

● Акція: "Приведи друга" - учасник, який запросив в Експедицію знайомого, отримує знижку в 10% (акція також стосується кількох дітей з однієї сім'ї).

● Знижка для УБД: ваші діти можуть відвідати табір зі знижкою в 25%.
● Знижка 25% для переміщених осіб (біженців) та родин, що постраждали в наслідок війни з росією

● Акція: "Експедиційні бали" - під час всіх заходів "Експедиції" учасники беруть участь у десятках різних конкурсів і змагань, заробляючи при цьому «експедиційні бали" - внутрішню валюту, якої можна оплачувати наметові табори експедиції по курсу 1 бал = 1 гривня. Тому наші табори будуть для активних учасників дешевше. Учасник, який набрав найбільшу кількість балів за сезон отримує безкоштовно путівку на наступний рік в будь-який наш наметовий табір: Карпати, Південний Буг, Лебедівка або Татару.
Яким чином відбувається оплата?

Ви можете оплатити всю суму одразу, або оплатити спочатку передоплату (1000 грн.) Для бронювання місця, а залишок суми сплатити до 1 червня. Для оплати Вам виставляють рахунок від фізичної особи-підприємця. Оплатити його можна з картки, терміналу, або у відділенні банку. На руках у вас залишається офіційна квитанція про оплату.

Орієнтовна програма. Лебедівка

1 ДЕНЬ. ІНТЕГРАЦІЯ
Заїзд учасників
Знайомство учасників між собою, знайомство з інструкторами і правилами
Розселення в намети
Айсбрейкери - інтеграційні ігри
Об'єднання в команди. Обрання кураторів груп. Знайомство в командах
Іспит на рівень плавання
Вогнище з піснями під гітару

2 ДЕНЬ. КОМАНДОУТВОРЕННЯ
Перше «коло» з врученням учасникам фірмових футболок табору
«МОТУЗКОВИЙ КУРС». Близько 10 завдань, що передбачають роботу «рука до руки» усіх учасників над вирішенням завдань на вправність, силу, рівновагу, злагоджену роботу команди. Після кожного завдання група з куратором аналізує, як працювала команда, які є помилки в комунікації, і що варто покращити
Змагання з плавання
Початок ігор "Таємний друг" і "Поцілунок смерті"
«Битва архітекторів» - змагання між командами, що показує наскільки добре пройшов мотузковий курс
Вогнище з піснями під гітару

3 ДЕНЬ – СКАЙ-ПАРК
Учасники вчаться користуватися альпіністським обладнанням, освоюють техніку страхування і безпеки при роботі на висоті. Проходять декілька маршрутів різної категорії складності. Освоюють техніку дюльферу - швидкісного спуску по вертикальному обриву
Відбірковий етап чемпіонату з арчер-тагу (змагання, де команди мають «ліквідувати» суперників, за допомогою луків і стріл зі спеціальними м’якими наконечниками)
Інтелектуальні змагання між командами - «Квіз»
Нічна теренова гра

4 ДЕНЬ – КАЯКІНГ
Діти вчаться техніці безпеки при управлінні надувним тримісним каяком. Навчаються плисти вперед, назад, обходити перешкоди. Мають невеличку подорож на каяках вздовж берега, а якщо погода спокійна, то і вглиб моря. Змагаються у швидкості подолання перешкод. За бажанням можуть освоїти роботу на одномісномісних спортивних каяках
Фотосесія
Теренова гра
Змагання з волейболу
Вогнище з піснями під гітару

5 ДЕНЬ. СТРАЙКБОЛ
Це командна гра, в якій учасники вчаться поводженню з прототипами автоматичної зброї. Автомати для гри за зовнішнім виглядом, спусковими пристроями і навіть вагою відповідають справжній зброї. Єдиною відмінністю є те, що приводи для страйкболу стріляють пластиковими кульками, тож є безпечними (за умови використання спеціальних захисних елементів). Гра дає розуміння тактики під час бою, і в багатьох країнах використовується для довійськової підготовки. Гра надзвичайно захоплююча, і навіть дорослі з задоволенням беруть в ній участь
Факультатив: Стрільба з лука і пневматики. Учасники вчаться стріляти по мішенях з лука та пневматичної гвинтівки. Складають заліки зі стрільби лежачи, з коліна та стоячи з різної відстані
Півфінал чемпіонату з арчер-тагу
Вогнище з піснями під гітару
6 ДЕНЬ. САП І ВІНДСЕРФІНГ
Учасники навчаються плисти на сапсерфі вперед, назад, обходити перешкоди. Здають нормативи на швидкість проходження маршруту на сапсерфі різними стилями. Вчаться тримати рівновагу і управляти парусом та дошкою для віндсерфінгу
Теренова гра
Святкування «Івана Купала» з стрибанням через вогнище (1 зміна), святкування «Дня Нептуна» з стрибанням через вогнище (2 і 3 зміна)

7 ДЕНЬ. ТАКТИЧНА МЕДИЦИНА
Діти вчаться як поводити себе в різних надзвичайних ситуаціях, як діагностувати небезпечні стани і надавати першу медичну допомогу. Вчаться зупиняти кровотечу і евакуювати пораненого з небезпечної зони. Вчаться рятувати людину, що тоне і робити серцево-легеневу реанімацію на манекені з індикаторами правильної роботи. Вчаться користуватися дефібрилятором
Фінал чемпіонату з арчер-тагу
Змагання в швидкості та якості надання першої медичної допомоги
Вогнище з піснями під гітару
Нічна теренова гра

8 ДЕНЬ. ПЛАВАННЯ І ФРІДАЙВІНГ
Учасники вчаться плавати різними стилями. Вчаться використовувати обладнання для фрі-дайвінгу (ласти, маски з трубками, гідрокостюми), дізнаються про техніку безпеки під час підводного плавання. Вчаться снорклінгу (плавання по поверхні з трубкою) і пірнанню на глибину. Підводний світ Чорного моря в районі Лебедівки добре збережений і різноманітний. Є риби, краби, раки-відлюдники, медузи і молюски
Теренова гра
Вогнище з піснями під гітару

9 ДЕНЬ. ДЕНЬ ЧЕМПІОНАТІВ
В цей день можна взяти участь в десятках різних змагань, які готуються протягом усієї зміни. Змагання різноманітні: на силу, витримку, розум, ерудованість. Центральна подія дня - змагання «Айрон-мен» і «Аква-мен». Це багатоборство (більше 10 різних видів спорту), яке дозволяє учасникам випробувати свою швидкість, вправність і витривалість. Пройти це випробування до кінця – це дуже складно, тож усі учасники, що не зійшли з дистанції отримують відповідний сертифікат
Окрім «Айрон-мена» і «Аква-мена» традиційно проводяться наступні змагання:
з волейболу
з настільного тенісу
з відтискань, підтягувань, присідань
з того, хто довше простоїть в планці і хто довше провисить на турніку
з воркауту
з Мафії, Аліасу, Діксіту, Мегаджанги, Мегатвістеру
День чемпіонатів – гарна можливість для учасників проявити свої організаторські здібності. Адже учасники можуть організовувати в цей день розроблені ними змагання
В день чемпіонатів можна заробити найбільшу кількість балів (як за організацію, так і за перемоги в змаганнях), і вивести таким чином свою команду в лідери рейтингу
Творчий вечір. Вогнище з піснями під гітару

10 ДЕНЬ. КВЕСТ
Квест - це фінальне і найбільше змагання в таборі. Учасники мають командою подолати більше десяти етапів, на кожному з яких потрібні вправність, сила, розум і злагоджена командна робота
Стендап – шоу - факультативне змагання між учасниками в творчості та дотепності
Королівська ніч. Велике вогнище з піснями під гітару. Перегляд фільмів через проектор

11 ДЕНЬ. ПРОЩАЛЬНИЙ
Збір речей
Роздача нагород і призів по командним і індивідуальним залікам
Фідбек
Обмін побажаннями і контактами між учасниками
Від'їзд учасників

Орієнтовна програма. Південний Буг

1 ДЕНЬ. ІНТЕГРАЦІЯ
Заїзд учасників
Знайомство учасників між собою, знайомство з інструкторами і правилами
Розселення в намети
Айсбрейкери - інтеграційні ігри
Об'єднання в команди. Обрання кураторів груп. Знайомство в командах
Іспит на рівень плавання
Вогнище з піснями під гітару

2 ДЕНЬ. КОМАНДОУТВОРЕННЯ
Перше «коло» з врученням учасникам фірмових футболок
«Мотузковий курс». 12 завдань, що передбачають спільну роботу усіх учасників над вирішенням завдань на вправність, силу, рівновагу, злагоджену роботу команди. Після кожного завдання група з куратором аналізує, як працювала команда, які є помилки в комунікації, і що варто покращити
Змагання з плавання
Початок ігор "Таємний друг" і "Поцілунок смерті"
«Битва архітекторів» - змагання між командами, що показує наскільки добре пройшов мотузковий курс
Вогнище з піснями під гітару

3 ДЕНЬ. РАФТИНГ
Учасники вчаться теорії і практиці поводження в бурхливій воді, перепливають в рятувальних жилетах і касках через поріг «Інтеграл». Вчаться керувати рафтом – надувним човном для сплавів по порогам. Проходять декілька разів поріг «Інтеграл» і «Червоні ворота». Вчаться стрибати зі скель у воду.
Відбірковий етап чемпіонату з арчер-тагу (змагання, де команди мають ліквідувати суперників, за допомогою луків і стріл зі спеціальними м’якими наконечниками)
Похід на Радонове озеро
Фотосесія
Інтелектуальні змагання між командами - «Квіз»
Нічна теренова гра

4 ДЕНЬ. СКЕЛЕЛАЗІННЯ
Учасники вчаться користуватися альпіністським обладнанням, освоюють техніку страхування і безпеки в горах. Пролазять декілька скелелазних маршрутів різної категорії складності. Освоюють техніку дюльферу - швидкісного спуску по вертикальній скелі
Факультатив: Стрільба з лука. Заліки зі стрільби
Теренова гра
Змагання з волейболу
Вогнище з піснями під гітару

5 ДЕНЬ. ФРІДАЙВІНГ
Учасники вчаться використовувати обладнання для фрі-дайвінгу (ласти, маски з трубками, гідрокостюми), дізнаються про техніку безпеки під час підводного плавання. Вчаться снорклінгу (плавання по поверхні з трубкою) і пірнанню на глибину. Навчання проходить в озері, що утворилося в результаті затоплення гранітного кар'єру. Прозора вода дозволяє добре роздивитись скелясті береги, каміння з водоростями на дні озера, щук, що ховаються в очереті
Півфінал чемпіонату з арчер-тагу
Факультативні заняття
Вогнище з піснями під гітару

6 ДЕНЬ. СПЛАВ ПО ПОРОГАХ НА НАДУВНИХ КАЯКАХ
Учасники вчаться керувати надувними тримісними каяками. Сплавляються на них по порогам «Інтеграл» і «Червоні ворота». Змагаються в швидкості і вправності керування надувним каяком.
Теренова гра.
Похід на Радонове озеро
Вечірня програма
Нічна теренова гра

7 ДЕНЬ. ПЕРША ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА
Учасники навчаються надавати допомогу у випадку різних травм, вчаться зупиняти кровотечі та робити штучне дихання. Знайомляться з роботою автоматичного дефібрилятора, які зараз можна зустріти в багатьох публічних та людних місцях в Україні та світі.
Фінал чемпіонату з арчер-тагу
Змагання в швидкості та якості надання першої медичної допомоги
Вогнище з піснями під гітару

8 ДЕНЬ. КАЯКІНГ
Діти вчаться техніці безпеки при управлінні туристичним каяком. Навчаються плисти вперед, назад, обходити перешкоди. Сплавляються на каяках протоками вглиб заповідної території парку. Змагаються у швидкості подолання перешкод.
Змагання «36 і 6». 36 різноманітних змагань, що об’єднанні в 6 етапів: етап на воді, етап в повітрі (турник та мотузки), етап з виживання в природі, етап з йоги, етап на влучність, ігровий етап. Змагання проводиться декілька днів. Учасник, який здолає керівника виїзду в будь-яких 6 змаганнях з 6 різних етапів наступний раз поїде на збори за рахунок «Експедиції»
Вогнище з піснями під гітару

9 ДЕНЬ. ДЕНЬ ЧЕМПІОНАТІВ
В цей день можна взяти участь в десятках різних змагань, які готуються протягом усієї зміни. Змагання різноманітні: на силу, витримку, розум, ерудованість. Центральна подія дня - змагання «Айрон-мен». Це багатоборство (більше 10 різних видів спорту), яке дозволяє учасникам випробувати свою швидкість, вправність і витривалість. Пройти це випробування до кінця – це дуже складно, тож усі учасники, що не зійшли з дистанції отримують відповідну посвідку
День чемпіонатів – гарна можливість для учасників проявити свої організаторські здібності. Адже учасники можуть організовувати в цей день розроблені ними змагання
В день чемпіонатів можна заробити найбільшу кількість балів (як за організацію, так і за перемоги в змаганнях), і вивести таким чином свою команду в лідери рейтингу
Гра «Кочевідо»
Нічна теренова гра

10 ДЕНЬ. КВЕСТ
Квест це фінальне і найбільше змагання зборів. Учасники мають командою подолати більше десяти етапів, на кожному з яких потрібні вправність, сила, розум і злагоджена командна робота.
Стендап – шоу - факультативне змагання між учасниками в творчості та дотепності
Королівська ніч. Велике вогнище з піснями під гітару. Перегляд фільмів через проектор

11 ДЕНЬ. ПРОЩАЛЬНИЙ
Збір речей.
Роздача нагород і призів по командним і індивідуальним залікам.
Фідбек.
Обмін побажаннями і контактами між учасниками.
Від'їзд учасників

Орієнтовна програма. Драгобрат

Програма
Щодня діти максимум часу приділяють заняттям на лижах та сноубордах, щоб навчитися кататися, або відточити свою майстерність. Для відпочинку будуть організовуватися різноманітні ігри та змагання на свіжому повітрі та в готелі.

1-й день (27-е березня):
Виїзд потягами з Києва, Одеси та Львова.
Гра «Бінго» на знайомство учасників між собою;
Інструктаж щодо техніки безпеки під час перебування на трасах;
Ігри в потягу: «Аліас», «Уно», «Є контакт», «Крокодил», «Мафія».

2-й день (28-е березня):
Приїзд в Ясіня;
Підйом з Ясенів до Драгобрату гірською дорогою на позашляховиках;
Заїзд до готелю;
Підбір гірськолижного обладнання кожному учаснику під зріст і вагу;
Об’єднання лижників і бордерів в групи певних інструкторів;
Учасники з інструкторами катаються на трасах Драгобрату, що відповідають рівню їх майстерності (від трас для початківців до професійних трас і навіть фрірайду);
Вечір знайомств.

3-й день (29-е березня):
Учасники з інструкторами катаються на трасах Драгобрату, що відповідають рівню їх майстерності (від трас для початківців до професійних трас і навіть фрірайду);
Вечірня програма (Інтелектуальна гра «КВІЗ»)

4-й день (30-е березня):
Учасники з інструкторами катаються на трасах Драгобрату, що відповідають рівню їх майстерності (від трас для початківців до професійних трас і навіть фрірайду);
Підйом на одну з вершин Драгобрату для спільного фото.
Баня.
Вечірня програма.

5-й день (31-е березня):
Підйом на ратраці на вершину гори «Жандарм». Зустріч сходу сонця. Фотосессія. Спуск з гори на лижах та сноубордах. Ті хто не достатньо впевнені в своїй майстерності зможе спуститися назад на ратраці.
Учасники з інструкторами катаються на трасах Драгобрату, що відповідають рівню їх майстерності (від трас для початківців до професійних трас і навіть фрірайду);
Виїзд на Буковель для бажаючих взяти участь у вечірньому або нічному катанні.
Вечірня програма для тих, хто не їде на Буковель

6 день (1-е квітня):
Учасники з інструкторами катаються на трасах Драгобрату, що відповідають рівню їх майстерності (від трас для початківців до професійних трас і навіть фрірайду);
«Останнє коло» - фітбек учасників щодо відпочинку, обмін побажаннями і контактами;
Виїзд з готелю;
Спуск з Драгобрату до Ясенів гірською дорогою на позашляховиках;
Виїзд з Ясенів на потягу.
Ігри в потягу: «Аліас», «Уно», «Є контакт», «Крокодил», «Мафія»;

7 день (2-е квітня):
Ігри в потягу: «Аліас», «Уно», «Є контакт», «Крокодил», «Мафія»;
Приїзд в міста проживання учасників.
Деякі елементи програми можуть перекидатися з одного дня на інший в залежності від погоди і наявності снігу на Драгобраті та Буковелі.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ РЕЧЕЙ. ДРАГОБРАТ

Беремо обов’язково: 
1. Документи, що посвідчують особу (для тих, хто їде потягом) 
2. Тепле взуття 
3. Лижний костюм – теплі, легкі куртка і штани або комбінезон і куртка, що не промокають 
4. Шапка та шарф 
5. Рукавиці, що не промокають 
6. Термобілизна 
7. Шкарпетки для катання – краще спеціальні шкарпетки, що виводять вологу (продаються в туристичних магазинах), можна обійтися вовняними чи махровими шкарпетками 
8. Шкарпетки звичайні – 5 пар 
9. Фліска 
10. Зручний і легкий одяг для готелю 
11. Білизна 
12. Гігієнічні засоби (включаючи гігієнічну помаду або бальзам для губ) 
13. Термос або термокружка 
14. Їжа в потяг

Беремо за наявності (це все можна орендувати на місці): 
1. Лижі\сноуборд 
2. Шолом 
3. Маска лижна 
4. Балаклава

Беремо по мірі необхідності: 
1. Окуляри від сонця – у кого дуже чутливі очі, на снігу може бути некомфортно 
2. Ліки від власних дуже особливих хвороб – у нашого лікаря буде велика аптечка, але якихось вузько специфічних ліків там може не бути 
3. Улюблені настільні ігри

Не беремо: 
Цінні речі, які можна розбити або загубити